Металочерепиця – легкий, надійний, сучасний, привабливий покрівельній матеріал із тонколистової сталі, який імітує вигляд натуральної черепиці, але є набагато легшим і дешевшим за неї. Завдяки правильній геометрії листа металочерепиця монтується набагато швидше, ніж інші покрівельні матеріали.

Загалом технологія монтажу металочерепиці передбачає виконання багатьох послідовних дій: встановлення гідроізоляції, контр рейки та обрешітки (див. пункт «Монтаж покрівлі із профнастилу»), монтаж карнизів і елементів водостічних систем, встановлення профільних листів, монтаж покрівельних аксесуарів, вітрових спецпланок, коньків, планок примикання, кутових спец планок тощо.

Перед початком монтажу необхідно перевірити геометричні розміри покрівлі. Діагоналі прямокутних скатів повинні бути однакової величини. При невеликій різниці в розмірах дефекти можна поправити за допомогою окремих елементів.

Нарізані по довжині дахового скату листи металочерепиці монтуються внапуск — це дозволяє мінімізувати кількість стиків на поверхні. Варто зауважити, що мінімально допустимий кут при встановленні покрівлі з металочерепиці повинен становити 14 градусів. Якщо кут нахилу скату менший, то нахлест листів металочерепиці роблять на 2 хвилі.

При монтажі металочерепиці слід дуже обережно пересуватися уздовж покриття, ступаючи в прогин між хвилями, в місцях, де під профілем стоять рейки обрешітки. При цьому краще взути черевики з м'якою підошвою. Такі засоби допоможуть уникнути деформації металевого листа.

Кріплення металочерепиці виконується на перегині хвилі профілю саморізами 4,8х35 мм, нижче поперечної канавки, розташовуючи їх перпендикулярно до листів покрівельного матеріалу. При цьому варто пам'ятати про такі моменти:

  1. листи металочерепиці завжди прикріплюються в нижній гребінь хвилі, там, де вона прилягає до обрешітки;
  2. при перекритті листів металочерепиця прикріплюється в кожній канавці;
  3. щоб збільшити тиск верхнього листа на нижній, в місцях їх накладення саморіз потрібно трохи зрушувати в сторону перекриття від центру канавки;
  4. на край над сходинкою припадає найбільше навантаження вітру, а тому саме туди потрібно прикручувати листи металочерепиці до початкової обрешітки; кріплення до решти обрешітки проводиться в найближчій точці нижньої сходинки;
  5. листи металочерепиці з боку вітрової планки кріпляться в кожну хвилю;
  6. для кращого прилягання сусідніх листів центри кріплення зміщують на 5 мм на стику хвиль: для верхніх листів — у бік нахлеста, для нижніх листів - у зворотний бік, при цьому нижній лист буде притискатися до верхнього.

Після закінчення монтажу слід ретельно оглянути покрівлю: на ній не повинно залишитися жодних сторонніх предметів, а також металевої стружки чи сталевих обрізків, які стають причиною корозії.

Монтаж листів із металочерепиці 

1. Кроква (Стропила)
2. Контррейки, брус
3. Гідроізоляційна плівка
4. Обрешітка вертикальнаПочаткова горизонтальна обрешітка
5. Обрешітка горизонтальна
6. Додаткові бруски обрешітки
7. Лобова дошка
8. Крюк ринви
9. Карнизна планка
10. Лист металочерепиці
11. Вентиляцiйний коньок
12. Ущільнювач
13. Слухове вікно
14. Утеплювач
15. Пароізоляційна плівка
16. Стельовий настил (мансарда)